Jak zwiększyć komfort podczas chodzenia?

Jak zwiększyć komfort podczas chodzenia?

28 grudnia 2018 Wyłączono przez major

Większość osób nie cierpi na żadne poważne wady postawy, ani dolegliwości, jednak podczas dłuższego chodzenia, pojawia się niekiedy problem bolesności stóp oraz kręgosłupa. Różnego rodzaju przeciążenia mogą mieć na to wpływ. Warto skonsultować się w takiej sytuacji z lekarzem ortopedą, ponieważ może on zalecić wkładki ortopedyczne do butów. Każda stopa jest inna, dlatego takie wkładki powinny zostać indywidualnie dopasowane do pacjenta. Najlepiej w tym celu udać się do specjalistycznego gabinetu, w którym dokonuje się odpowiednich pomiarów i projektuje wkładki ortopedyczne do butów. W każdym mieście można dziś bez problemu znaleźć takie miejsce.

Jak mogą pomóc wkładki ortopedyczne?

Przede wszystkim, taka wkładka powinna ustawiać stopę w dobrej pozycji i odpowiednio ją mobilizować. Nie może ich rozleniwiać, ponieważ więzadła i powięzi odgrywają bardzo ważną rolę i dzięki nim stopa znajduje się w prawidłowej dla siebie pozycji. Kiedy są jednak zbyt mocno obciążone, może pojawić się problem płaskostopia poprzecznego.

Jak dopasowuje się wkładki ortopedyczne do butów?

Aby dopasować takie wkładki, specjalista najpierw bada dokładnie stopy. Następnie, wykonuje również badania i pomiary komputerowe, aby wkładki idealnie dopasować do kształtu i rozmiaru stóp, jak również ich indywidualnych potrzeb. Dobre wkładki, to takie, które wykonuje się ręcznie. Najlepiej, jeśli są one ze skóry naturalnej, ponieważ materiał ten jest najzdrowszy dla stóp. Czasami stosuje się również wysokiej jakości materiały syntetyczne.