Skąd wzięła się choroba tenisisty i jak ją zwalczyć?

Skąd wzięła się choroba tenisisty i jak ją zwalczyć?

23 września 2017 Wyłączono przez major

Jednym z częstszych wymienianych chorób rąk, jest choroba tenisisty, zwana inaczej łokciem tenisisty. To częsta i uciążliwa choroba, która nie daje o sobie zapomnieć przy każdym najmniejszym ruchu. Dlatego koniecznie trzeba skierować się z tym do specjalisty i podjąć konkretne kroki w celu wyleczenia tej choroby.

Choroba tenisisty – przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn, jakie podaje się w momencie diagnozy i wyjaśnieniu tego, czym jest choroba tenisisty, jest uraz. Najczęściej to w drodze urazu, a szczegółowiej to ujmując wielu urazów, może dojść do powstania tej choroby. Mówi się o niej, że jest chorobą degradacyjną, która w istocie pojawia się w następstwie wielu małych urazów. Nowa tkanka, która zastępuje tą zerwaną lub przerwaną, jest dużo słabsza i przez to nie sprawdza się tak jak jej poprzednik. W konsekwencji otrzymuje się uporczywy ból, przy każdym ruchu. Nie tylko dotyk sprawia wówczas ból, ale również podnoszenie ręki, próbowanie chwycić coś w tę rękę i przenieść oraz inne czynności, które na co dzień wykonuje się bezwiednie. Dlatego choroba tenisisty jest na tyle groźna, gdyż nie pozwala normalnie funkcjonować i ogranicza ruch nawet codziennych czynności.

Choroba tenisisty -leczenie

W zależności od tego, w jakich okolicznościach powstała choroba tenisisty, dobiera się inne leczenie łokcia tenisisty. Jeśli głównym winowajcą jest uszkodzenie i przykurcze mięśnia, to pomoże masaż. Kieruje się wówczas pacjenta do fizjoterapeuty, który pomaga masażem powrócić do formy. Jeśli jednak choroba spowodowana jest ubytkami na przykład w przyczepach do mięśni, należy wykonać zabieg, który dostarczy odpowiednie składniki i zrekonstruują dany ubytek.