Od czego zależy cena złota w skupie?

Od czego zależy cena złota w skupie?

19 marca 2020 Wyłączono przez major

W porównaniu do większości walut, które znajdują się dziś w obiegu, a w szczególności pieniędzy cyfrowych, odpowiedzialnych za niedawny wstrząs rynku, cena złota w skupie jest naprawdę zaskakująco stabilna. Nie można jednak stwierdzić, że wartość tego metalu pozostaje bez zmian, a tym bardziej że stawka ta jest niezależna od czynników zewnętrznych. Wystarczy poświęcić chwilę na przegląd najnowszych ofert, aby zaobserwować, że poszczególni kupcy są w stanie zapłacić za złoto więcej lub mniej – w zależności od różnych kryteriów.

Czystość i jakość stopu – na czym polega wycena?

Tak naprawdę, sztabka wykonana ze stuprocentowo czystego złota nie jest tak często spotykana, jak może się wydawać. W obiegu jest także wiele stopów i mieszanek, które, w nieobeznanych z metalurgią rękach, mogą wprowadzić nieco zamieszania w całą transakcję. Rzecz jasna, w większości przypadków nie chodzi tutaj wcale o próbę oszustwa – złoto posiada domieszki po to, aby być trwalsze i łatwiejsze w przechowywaniu. Cena złota w skupie często obejmuje także jego najpopularniejsze stopy – tak naprawdę, przy pomocy odpowiedniego pieca, poszczególne metale można z łatwością oddzielić!

Im bardziej wyspecjalizowany skup, tym lepiej!

Cena złota w skupie dedykowanym wyłącznie temu, pojedynczemu metalowi szlachetnemu jest zazwyczaj bardziej atrakcyjna niż ta w placówkach, które skupiają się na szeroko rozumianym złomie. Wynika to z faktu, że tego typu inwestorzy zazwyczaj posiadają gotowe kontrakty ze sklepami jubilerskimi lub innymi zakładami wykorzystującymi złoto, dlatego są w stanie zaoferować swoim klientom nieco lepsze stawki za kruszec.