Ochrona psiej skóry

Ochrona psiej skóry

12 grudnia 2019 Wyłączono przez major

Pojęcie kondycji zdrowotnej psa jest bardzo złożone. Zdrowy psiak powinien być dobrze odżywiony, mieć siłę i energię potrzebną do zabawy i spacerów. Co jeszcze? Bardzo ważna jest kondycja futra, która też jest dobrym wyznacznikiem stanu zdrowia psa. Gęsta, mocna sierść oznacza, że wszystko jest w normie, natomiast przerzedzająca się, może świadczyć o zmianach chorobowych w organizmie zwierzęcia, lub niedoborze składników odżywczych. Regularnie należy również sprawdzać stan skóry psa. Dbanie o jej kondycję jest ważne w takim samym stopniu, jak szczepienia ochronne. Psi dermatolog to lekarz weterynarii, którego cechuje wiedza na temat wszelkiego rodzaju chorób skórnych występujących u psów.

Kiedy psi dermatolog?

Do specjalisty powinno się udać w sytuacji, kiedy na skórze zwierzęcia można dostrzec jakieś zmiany. Należy pamiętać, że skóra zazwyczaj informuje o niekorzystnych procesach zachodzących w ciele psa. Czasami zbyt duża ilość aktywnych pasożytów w organizmie wpływa na zły stan skóry. Psi dermatolog w takiej sytuacji zaleci dokładne odrobaczenie i dalszą, wzmożoną obserwację psa. Kontrolowanie stanu skóry może być lekko uciążliwe ze względu na gęstą sierść psiaka, jednak nie wolno nam tego zaniedbać.

Choroby skórne u psa

Choroby skórne powodują duży dyskomfort u zwierzęcia, między innymi pieczenie i świąd, co wpływa na pogorszenie się jakości jego życia. Chcąc zatroszczyć się o to by nasz pupil był szczęśliwy, tryskał zdrowiem i energią – powinniśmy dbać o jego skórę, w czym pomoże nam psi dermatolog. Specjalista sprawdzi się w każdej sytuacji, udzieli również rad dotyczących odpowiedniej pielęgnacji psa.