Niania czy żłobek w Warszawie?

Niania czy żłobek w Warszawie?

19 marca 2020 Wyłączono przez major

Rzeczywistość dla większości młodych matek jest taka, że ​​podwójny dochód jest potrzebny, aby pozwolić sobie na spokojne życie, co prowadzi do tego, iż konieczne jest aby szybko pomyśleć na temat powrotu do pracy. Każda mama zwykle staje wtedy przed dylematem, rozważając wybór między wysłaniem dziecka do żłobka a wynajęciem niani.

Koszt: żłobek w Warszawie vs. niania

Wiele matek twierdzi, że wydają dwa razy więcej gdy posyłają dziecko do żłobka: raz na żłobek i raz na lekarza. Wynika to z tego, że w grupie niemowląt łatwiej jest złapać infekcję. Dziecko może chorować co trzy tygodnie, gdy jest narażone na działanie grupy. Podczas gdy pewne narażenie na zarazki jest dobre i może faktycznie budować system odpornościowy, powtarzające się infekcje mogą prowadzić do wtórnych infekcji i powodować niezdolność do rozwoju.

Żłobek czy niania: co z socjalizacją?

Wczesne przywiązanie do osoby dorosłej stanowi podstawę udanego społecznego rozwoju emocjonalnego na zasadzie „jeśli wiem, że jestem bezpieczny i kochany, naturalnie zaczynam wychodzić poza strefę komfortu, bezpieczne miejsce i chcę bawić się z innymi”. Dzieci bawią się obok siebie do ukończenia 2 lat. Następnie zaczynają lubić bawić się wśród innych dzieci, ale nadal potrzebują dostrojonego opiekuna, aby nauczyć się towarzyskiego obycia.

Zapraszamy do zapoznania się z http://www.pierwszekroczki.edu.pl/.