Jaki sprzęt jest potrzebny do sprzątania bloków?

Jaki sprzęt jest potrzebny do sprzątania bloków?

6 września 2021 Wyłączono przez major

Administratorzy, a często też mieszkańcy bloków zazwyczaj miewają spore problemy z utrzymaniem czystości w  budynkach. Kłopoty pojawiają się jednak głównie tam, gdzie nie ma zatrudnionej profesjonalnej ekipy sprzątającej, dla której sprzątanie bloków jest codziennością. Wyspecjalizowanie się w tego rodzaju pracy sprawia, że podobne podmioty są w stanie zoptymalizować prace i wdrożyć schematy zdecydowanie przyspieszające proces sprzątania. Jedną z istotniejszych kwestii w tym kontekście jest odpowiedni dobór sprzętu.

Sprzątanie bloków – co będzie niezbędne?

Biorąc pod uwagę, jaka jest architektura budynków, takich jak bloki, bardzo ważne jest zaopatrzenie się w dedykowany sprzęt. Przy znacznej części prac potrzebny jest dostęp do wody z odpowiednią chemią czyszczącą, która zawsze powinna być pod ręką. Optymalne jest więc zaopatrzenie się w specjalne wiadro, które będzie dostosowane do łatwego przenoszenia wraz z wodą, jak i niezbędnymi akcesoriami, takimi jak ścierki, lub mopy. Powinny one być tak zaprojektowane, by nie były zbyt nieporęczne, gdyż to zdecydowanie wydłuży proces mycia podłóg. Warto też dobrze dopasować preparaty chemiczne, gdyż nawet jeśli profesjonalna chemia jest nieco droższa, efekty mycia będą o wiele bardziej trwałe. Ponadto sam proces mycia staje się o wiele szybszy, co zmniejsza ilość roboczogodzin niezbędnych do wykonania pracy.

Sprzęt elektryczny do sprzątania

Bardzo ważne jest również skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań, takich jak zaawansowane urządzenia myjące. W ten sposób można zdecydowanie przyspieszyć między innymi mycie okien. Elektryczne myjki są tak zaprojektowane, że wystarczy dwukrotnie przejechać nimi po oknie, by było ono całkowicie wyczyszczone, nawet jeśli wcześniej było stosunkowo brudne i zakurzone, co w blokach często się zdarza. Dzięki takim myjkom mycie okien można skrócić nawet trzykrotnie, co przy dużej ilości szyb na klatkach schodowych przeniesie się na wymierne korzyści w zakresie optymalizacji pracy, zwłaszcza że nie jest to bardzo drogi sprzęt.