Jak żyć z prezbiopią?
14 czerwca 2019Dzisiaj wiele osób cierpi z powodu wad wzroku. Niektórzy jednak nie uskarżają się na problemy ze wzrokiem aż do czterdziestego roku życia. Wówczas najczęściej pojawia się prezbiopia, która związana jest z procesem starzenia się organizmu. Wada ta objawia się zamazywaniem rzeczy, które znajdują się w małej odległości od oczu. Najczęściej pacjenci zauważają problem, kiedy musza odsuwać od siebie książkę podczas jej czytania.
Jak leczy się prezbiopię?
Prezbiopia to bardzo powszechna wada wzroku, pojawiająca się zwykle w okolicach czterdziestego roku życia. Nawet osoby całkiem zdrowe przyznają, że pojawił się u nich tego typu problem. Na szczęście, prezbiopia to problem dawno już rozwiązany. Wystarczy dobrze dopasować okulary korekcyjne, z których korzysta się jedynie do czytania. Jeśli ktoś nie chce być uzależniony od okularów, może też wybrać soczewki kontaktowe, które zakłada na cały dzień.
Czy można wyleczyć prezbiopię?
Niestety, wada ta nie cofa się z czasem i nie można jej leczyć przy pomocy farmaceutyków. Lekarze oferują niekiedy możliwość wykonania laserowej korekcji wzroku, jednak taka możliwość jest uzależniona również od innych czynników. Zawsze można jednak korygować wadę, dzięki dobrym okularom i soczewkom. Producenci prześcigają się w coraz ciekawszych rozwiązaniach dla osób starszych.