Jak zmniejszyć wypadanie sierści u kota?

Jak zmniejszyć wypadanie sierści u kota?

19 marca 2020 Wyłączono przez major

Nikt nie lubi szykując się rano do pracy musieć obierać ubrania z kociej sierści. Niestety, właściciele tych miłych zwierząt często narzekają na problem sierści, który pojawia się nieustannie, pomimo dbałości o porządek. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby zminimalizować ten problem, bez konieczności pozbywania się zwierzaka. Jednym z takich sposobów są po prostu tabletki na wypadanie sierści u kota. Takie tabletki można kupić w każdym sklepie zoologicznym lub w drogerii (https://yarrowiacanifelox.pl). Faktycznie, dzięki wielu witaminom i minerałom sierść kocia staje się znacznie mocniejsza i silniejsza. Nie wypada tak szybko, a kot wygląda naprawdę pięknie.

Inne sposoby, niż tabletki na wypadanie sierści u kota

Poza suplementami, które doskonale wpływają na kocią kondycję, warto wskazać też na inne dostępne sposoby:

  • Kota należy jak najczęściej wyczesywać. Wówczas sierść zostaje zebrana i zwierzę nie gubi jej po całym domu.
  • Same tabletki na wypadanie sierści u kota to za mało. Również karma, którą otrzymuje zwierzak powinna być w odpowiedni sposób zbilansowana, aby dostarczała wszystkich cennych witamin i minerałów.
  • Bardzo ważne jest również dbanie o porządek. Na bieżąco można pozbywać się sierści z kanapy, czy foteli za pomocą dwustronnej taśmy klejącej lub mokrej gumowej rękawiczki.

Dlaczego warto podawać kotu suplementy na sierść?

Domowym kotom bardzo często brakuje różnych witamin. Niekiedy w pokarmach nie znajdują się odpowiednie składniki odżywcze, a wiele kotów żywi się po prostu resztkami i pozostałościami z ludzkiego stołu. Dla nich suplementacja jest wskazana, ponieważ wzmacnia nie tylko sierść, ale również pazury, czy wzrok.