Jak wyleczyć ból?

Jak wyleczyć ból?

25 marca 2017 Wyłączono przez major

Wszyscy odczuwamy czasami ból i nikt tego na pewno nie lubi. Najczęściej towarzyszy nam ból głowy, zęba, czy kręgosłupa. Często dolegliwości bólowe pojawiają się również po różnego rodzaju urazach. kobiety zaś najczęściej narzekają na bóle menstruacyjne oraz migreny. Polacy bardzo chętnie sięgają wówczas po leki przeciwbólowe bez recepty. Nie zawsze jednak okazują się ona skuteczne.

Co jest najczęstszą przyczyną bólu?

Niekiedy przyczyną bólu jest stan zapalny w organizmie i zwykły środek przeciwbólowy bez recepty nie jest sobie w stanie z nim poradzić. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są leki przeciwzapalne, które bardzo często mają również działanie przeciwbólowe. Zwalczają one podstawową przyczynę dolegliwości i leczą ją. Najczęściej leki przeciwzapalne sprzedawane są na receptę wypisaną przez lekarza, ale można też znaleźć takie ogólnodostępne.

Jakie jest najlepsza rozwiązanie?

Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji utrzymującego się bólu jest zawsze wizyta u lekarza. Będzie on w stanie ocenić, jakie może być źródło bólu lub skieruje pacjenta na kolejne badania. Kiedy ustalona zostanie przyczyna, wówczas lekarz najczęściej wypisuje odpowiednie leki przeciwzapalne i zaleca ich stosowanie. Samodzielne leczenie się nie prowadzi do niczego dobrego. Poza tym, warto pamiętać o tym, że dostępne bez recepty środki przeciwbólowe bardzo często obciążają wątrobę i cały układ pokarmowy. Lekarze w takiej sytuacji często wypisują chorym zastrzyki, które są łagodniejsze dla ich organizmu, a działają błyskawicznie. To najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.