Jak optymalnie rozmieścić gniazdka elektryczne?

Jak optymalnie rozmieścić gniazdka elektryczne?

11 grudnia 2015 Wyłączono przez major

Stworzenie funkcjonalnej instalacji elektrycznej wymaga stworzenia projektu. W nim konieczne jest zaplanowanie rozmieszczenia gniazdek elektrycznych. Należy brać pod uwagę, że ich zbyt mała liczba może okazać się problemem. Z tego powodu wskazane jest umieszczenie ich w każdym narożniku pomieszczenia. Ułatwia to swobodne ustawianie mebli w ramach planowania wystroju wnętrza. Tworząc różne konfiguracje, zawsze będzie można zachować dostęp do gniazdka elektrycznego, pod które można podłączyć niezbędne urządzenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na tak zwane gniazdka podwójne. Dają one możliwość podłączenia dwóch wtyczek bez używania listwy. W pomieszczeniach o dużej powierzchni umieszczenie gniazdek jedynie w narożnikach może być niewystarczające. Warto pomyśleć o ich zamontowaniu w odległości około trzech metrów od siebie. Pozwoli to zapewnić w przestrzeni użytkowej odpowiednią ilość gniazdek.

Czym kierować się, gdy wybiera się gniazdka elektryczne?

Poszczególne modele gniazdek elektrycznych różnią się między innymi ilością miejsc na wtyczki. Decydować można się na wersje pojedyncze i podwójne. Nowoczesne gniazdka elektryczne pozwalają uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji w postaci między innymi USB, czy uziemienia. Oczywiście wybór takich produktów jest uzależniony bezpośrednio od indywidualnych potrzeb. W domach gdzie, są dzieci trzeba pomyśleć o wykorzystaniu gniazdek ze specjalnymi klapkami. To zabezpieczenie przed przypadkowym włożeniem do kontaktu różnych przedmiotów.

Dlaczego warto postawić na dobrej jakości gniazdka?

Pojedyncze gniazdko elektryczne nie jest kosztownym produktem. Jednak gdy konieczny jest zakup kilkunastu do całego domu, czy mieszkania, wówczas wydatki będą większe. Natomiast dobrze jest postawić na takie gniazdka elektryczne, które cechują się dobrej jakości wykonaniem. Pozwala to wydłużyć czas ich użytkowania bez konieczności wymiany na nowe wersje. Z tego powodu zawsze lepszym rozwiązaniem jest zakup markowych produktów.