Istota dobrego dopasowania aparatu na bezdech

Istota dobrego dopasowania aparatu na bezdech

16 maja 2019 Wyłączono przez major

Terapia dróg oddechowych z udziałem aparatu na bezdech to podstawowe leczenie w obturacyjnym bezdechu sennym. Terapia ta utrzymuje otwarte drogi oddechowe w nocy, zapewniając stały strumień powietrza przez maskę, którą ma się na twarzy podczas snu. Taki aparat na bezdech eliminuje przerwy w oddychaniu spowodowane bezdechem sennym, dzięki czemu nie będziesz już chrapać ani wydawać dławiących dźwięków we śnie. Będziesz w stanie spać przez całą noc bez budzenia się ciała z powodu braku tlenu.

Jakie są dodatkowe korzyści z używania aparatu na bezdech?

Kiedy używasz aparatu na bezdech każdej nocy, poczujesz się bardziej czujny w ciągu dnia. Twój nastrój poprawi się i będziesz miał lepszą koncentrację i pamięć. Aparat na bezdech (https://mfzaar.pl/kategoria-produktu/aparaty-na-bezdech-senny/?v=9b7d173b068d) nawet odwraca poważne problemy zdrowotne związane z tą dolegliwością, takie jak choroby serca i udar. Twój partner dzięki niemu też będzie mógł lepiej spać, bo przestaniesz chrapać. Zwykle zestaw CPAP jest dostarczany z maszyną, elastycznym przewodem i maską. Większość tych aparatów jest mała – mniej więcej wielkości pudełka na chusteczki – jest lekka i stosunkowo cicha, dzięki czemu możesz trzymać urządzenie CPAP na stoliku nocnym lub na boku łóżka.

Budowa aparatu CPAP

Specjalna rurka łączy urządzenie CPAP z maską. Jest wystarczająco długa, aby umożliwić poruszanie się lub przewracanie w łóżku. Maska może zakrywać tylko nos lub nos i usta. Inną opcją jest użycie specjalnych wkładek,, które pasują idealnie do nozdrzy. Bez względu na to, jakiego rodzaju aparatu na bezdech używasz, ważne jest, aby dobrze pasował i aby maska naprawdę była wygodna. Tylko dobra uszczelka maski zapobiega wyciekom powietrza i utrzymuje odpowiedni poziom ciśnienia.