Czy można poprawić wygląd nosa bez operacji ?

Czy można poprawić wygląd nosa bez operacji ?

4 sierpnia 2023 Wyłączono przez major

Nos nie zawsze doskonały

Wydawało by się, że kształt nosa nie jest najważniejszym problemem. Jednak, dla kogoś, kto uważa, że jego noc nie jest w pełni doskonały nawet drobne niedoskonałości mogą stać się źródłem kompleksów i wiecznego niezadowolenia z siebie. Czasami rzeczywiście nos „nie pasuje” do kształtu twarzy. Wiele osób myśli o operacji plastycznej i zabiegu modelowania nosa, ale decyzja nie jest łatwa. Operacja chirurgiczna to przede wszystkim bardzo wysoki koszt – rzędu 30 tysięcy złotych. Po operacji nos goi się po kilkunastu dniach i wtedy widoczne są pierwsze efekty. Jednak całkowita rekonwalescencja trwa około roku. Nie każdy może sobie  pozwolić na takie zadysponowanie czasem i gotówką. Nos można jednak poprawić bez poważnej chirurgicznej interwencji. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest znacznie łatwiejsze, a pozytywne skutki widoczne są już po kilku godzinach.

Czy modelowanie nosa jest drogie ?

W porównaniu do operacji plastycznej koszt zabiegu jest o wiele mniejszy. W klinice medycyny estetycznej drparda.com.pl cena zaczyna się już od 1500 zł. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja podczas której doświadczony lekarz doradzi takie zmiany, które najlepiej będą pasować do całości twarzy. Jest jeszcze jedna, bardzo ważna różnica pomiędzy operacją chirurgiczną a zabiegiem modelowania nosa. Jest to czynność odwracalna, jeżeli pacjent nie będzie czuł się najlepiej z nowym kształtem nosa po kilkunastu miesiącach nos powróci do swojego naturalnego kształtu. Można wówczas dokonać kolejnej, nieco innej korekty. Zabieg modelowania nosa może odbyć się podczas jednej wizyty. Samo modelowanie trwa około pół godziny. Efekt widoczny jest natychmiast, a dla utrzymania właściwego kształtu zabieg modelowania nosa należy powtarzać cyklicznie.

Czy zabieg modelowania nosa jest bezpieczny dla zdrowia ?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, a więc tego typu zabieg nie łączy się z wprowadzaniem żadnych obcych ciał ani sztucznych substancji pod skórę. Za pomocą kwasu hialuronowego w klinice drparda.com.pl  można dokonać takich korekt jak poprawa symetrii nosa, wymodelowania czubka nosa, zredukowania garbka i wyrównanie grzbietu nosa. Zabieg modelowania nosa przeprowadza się dla komfortu pacjenta w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu nie występują żadne zasinienia ani inne widoczne zmiany na twarzy i po krótkim odpoczynku pacjent może bezpiecznie udać się do domu. Skorygowany kształt nosa utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy, potem należy zabieg powtórzyć.