Bezpieczeństwo poprzez księgowość?

Bezpieczeństwo poprzez księgowość?

19 marca 2020 Wyłączono przez major

Mówi się, że w dzisiejszych czasach jednym z najcenniejszych zasobów, jakim dysponują ludzie, są informacje. Powoli zarzuca się tradycyjne, papierowe nośniki danych, a większość zbiorów dokumentów przenosi się na formę cyfrową. Powód takich operacji jest oczywisty – zwykłe kartki papieru nie tylko stopniowo niszczeją, ale są też narażone na uszkodzenia mechaniczne, w tym ogień, owady czy plamy. Coraz więcej biur oraz firm decyduje się na to, aby zgrać swoje archiwa na dyski, często korzystając przy tym z usług profesjonalnych księgowych.

Ochrona i bezpieczne przechowanie danych – czego można oczekiwać od księgowych?

Chociaż nie zawsze są to usługi księgowe wliczone w standardowe pakiety, to wielu profesjonalistów preferuje operować właśnie na komputerach, a nie fizycznych zbiorach dokumentów. Za pośrednictwem tego urządzenia można wykonać liczne kopie poszczególnych plików, przechowując je na dyskach. Rozwiązanie to sprawia, że bardzo ciężko jest doprowadzić do trwałego wymazania tych danych, dlatego możemy mieć pewność, że nie ulegną one uszkodzeniu i zawsze będą w naszym zasięgu.

Czy księgowość elektroniczna jest droższa?

Ceny związane z księgowością komputerową są zazwyczaj niższe niż usługi księgowe świadczone w sposób tradycyjny. Zapłacimy mniej głównie ze względu na lepszą dostępność informacji, a także fakt, że będziemy mogli w takiej sytuacji wybierać spośród znacznie większej ilości ofert, nie ograniczając się wyłącznie do najbliższych placówek. Warto jest zatem iść z duchem czasu i otworzyć się na nowoczesne, znacznie wydajniejsze rozwiązania, również w zakresie księgowości.